DT Swiss RWS MTB Rear Thru Axle - 12 x 142mm Overall Length 162.5mm M12 x 1.0mm Thread Pitch X-12 System
- TECH SPECS
| Rear Axle Type | 12mm Thru-axle |
| Over Locknut (mm) | 142 |
| Color | Black |
| Thread Pitch | 1 |
| Thread Length (mm) | 15 |
| Axle Diameter (mm) | 12 |
| Overall Length (mm) | 163 |
| Weight | 65 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss RWS MTB Rear Thru Axle - 12 x 142mm Overall Length 162.5mm M12 x 1.0mm Thread Pitch X-12 System
DT Swiss RWS MTB Rear Thru Axle - 12 x 142mm Overall Length 162.5mm M12 x 1.0mm Thread Pitch X-12 System
- TECH SPECS
| Rear Axle Type | 12mm Thru-axle |
| Over Locknut (mm) | 142 |
| Color | Black |
| Thread Pitch | 1 |
| Thread Length (mm) | 15 |
| Axle Diameter (mm) | 12 |
| Overall Length (mm) | 163 |
| Weight | 65 |
Original: $44.90
-65%$44.90
$15.71Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rear Axle Type | 12mm Thru-axle |
| Over Locknut (mm) | 142 |
| Color | Black |
| Thread Pitch | 1 |
| Thread Length (mm) | 15 |
| Axle Diameter (mm) | 12 |
| Overall Length (mm) | 163 |
| Weight | 65 |












