🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
DMR V-6 Pedals 9/16" - Gray
- Concave nylon body with molded traction pins
- CrMo spindle
- Dual DU bushings
- Non-serviceable design
- 97x102mm platform
| Model | V-6 |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Composite/Nylon |
| Color | Black, Blue, Gray, Green, Orange, Pink, Purple, Red |
| Weight | 327, 327g, 350 |
| Defined Color | Black, Blue, Green, Orange, Pink, Purple, Red |
| Pedal Body Material | Plastic |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Platform |
| Spindle Material | Chromoly |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









DMR V-6 Pedals 9/16" - Gray
DMR V-6 Pedals 9/16" - Gray
- Concave nylon body with molded traction pins
- CrMo spindle
- Dual DU bushings
- Non-serviceable design
- 97x102mm platform
| Model | V-6 |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Composite/Nylon |
| Color | Black, Blue, Gray, Green, Orange, Pink, Purple, Red |
| Weight | 327, 327g, 350 |
| Defined Color | Black, Blue, Green, Orange, Pink, Purple, Red |
| Pedal Body Material | Plastic |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Platform |
| Spindle Material | Chromoly |
Select Color
From $8.75
Original: $24.99
-65%DMR V-6 Pedals 9/16" - Gray—
$24.99
$8.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Concave nylon body with molded traction pins
- CrMo spindle
- Dual DU bushings
- Non-serviceable design
- 97x102mm platform
| Model | V-6 |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Composite/Nylon |
| Color | Black, Blue, Gray, Green, Orange, Pink, Purple, Red |
| Weight | 327, 327g, 350 |
| Defined Color | Black, Blue, Green, Orange, Pink, Purple, Red |
| Pedal Body Material | Plastic |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Platform |
| Spindle Material | Chromoly |




















