DMR ODUB Riser Handlebar, Black
- Made from 7075 heat treated spiral butted tubing extrusion technology that is more durable, stronger and lighter weight
| Clamp Dia. | 31.8mm, 35.0mm |
| Rise | 20mm, 50mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 cdeg, 5 deg |
| Back Sweep | 8 deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 318g, 325g, 331g, 340g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




DMR ODUB Riser Handlebar, Black
DMR ODUB Riser Handlebar, Black
- Made from 7075 heat treated spiral butted tubing extrusion technology that is more durable, stronger and lighter weight
| Clamp Dia. | 31.8mm, 35.0mm |
| Rise | 20mm, 50mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 cdeg, 5 deg |
| Back Sweep | 8 deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 318g, 325g, 331g, 340g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Made from 7075 heat treated spiral butted tubing extrusion technology that is more durable, stronger and lighter weight
| Clamp Dia. | 31.8mm, 35.0mm |
| Rise | 20mm, 50mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 cdeg, 5 deg |
| Back Sweep | 8 deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 318g, 325g, 331g, 340g |

















