DMR ODUB Riser Bar 31.8mm 65mm/800mm Black
- Made from 7075 heat treated spiral butted tubing extrusion technology that is more durable, stronger and lighter weight
| Clamp Dia. | 31.8mm |
| Rise | 65mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 deg |
| Back Sweep | 8 deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 325g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
DMR ODUB Riser Bar 31.8mm 65mm/800mm Black
DMR ODUB Riser Bar 31.8mm 65mm/800mm Black
- Made from 7075 heat treated spiral butted tubing extrusion technology that is more durable, stronger and lighter weight
| Clamp Dia. | 31.8mm |
| Rise | 65mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 deg |
| Back Sweep | 8 deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 325g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Made from 7075 heat treated spiral butted tubing extrusion technology that is more durable, stronger and lighter weight
| Clamp Dia. | 31.8mm |
| Rise | 65mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 deg |
| Back Sweep | 8 deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 325g |

















