🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Crankbrothers Stamp 2 Pedals - Platform Aluminum 9/16" Raw Silver Large
Minimal profile concave platform pedal has 10 adjustable pins per side for maximum grip. Stamp pedals are optimized for different shoe sizes by providing both Large and Small.Premium internals: outboard/inboard igus II glide bearing and double seal system Die Cast aluminum body and Chromoly spindle The left pedal is indicated by a small grooved line around the threads of the spindle 5 year manufacturer's warranty
| Pedal Type | Platform |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Color | Black, Raw Silver |
| Defined Color | Black, Silver |
| Spindle Material | Chromoly |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Model | Stamp 2 Small |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Aluminum |
| Weight | 439g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Crankbrothers Stamp 2 Pedals - Platform Aluminum 9/16" Raw Silver Large
Crankbrothers Stamp 2 Pedals - Platform Aluminum 9/16" Raw Silver Large
Minimal profile concave platform pedal has 10 adjustable pins per side for maximum grip. Stamp pedals are optimized for different shoe sizes by providing both Large and Small.Premium internals: outboard/inboard igus II glide bearing and double seal system Die Cast aluminum body and Chromoly spindle The left pedal is indicated by a small grooved line around the threads of the spindle 5 year manufacturer's warranty
| Pedal Type | Platform |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Color | Black, Raw Silver |
| Defined Color | Black, Silver |
| Spindle Material | Chromoly |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Model | Stamp 2 Small |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Aluminum |
| Weight | 439g |
Select Size
Select Color
From $38.50
Original: $109.99
-65%Crankbrothers Stamp 2 Pedals - Platform Aluminum 9/16" Raw Silver Large—
$109.99
$38.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Minimal profile concave platform pedal has 10 adjustable pins per side for maximum grip. Stamp pedals are optimized for different shoe sizes by providing both Large and Small.Premium internals: outboard/inboard igus II glide bearing and double seal system Die Cast aluminum body and Chromoly spindle The left pedal is indicated by a small grooved line around the threads of the spindle 5 year manufacturer's warranty
| Pedal Type | Platform |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Color | Black, Raw Silver |
| Defined Color | Black, Silver |
| Spindle Material | Chromoly |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Model | Stamp 2 Small |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Aluminum |
| Weight | 439g |




















