š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Crankbrothers Double Shot 1 Pedals
Choose to ride flat or clipped in with these innovative hybrid pedals.Hybrid pedal half flat / half clip-in Molded pins and ribs for grip Diamond plate pads for traction 2-sided entry / superior mud shedding Premium bearings & double seal system
| Cleat Interface | Crankbrothers Brass |
| Color | Black, Blue, Red |
| Pedal Type | Single Side Clipless with Platform |
| Weight | 331 |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Body Material | Composite |
| Spindle Material | Chromoly |
| Defined Color | Black, Blue, Red |
| keyword search | Suggested Order |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Crankbrothers Double Shot 1 Pedals
Crankbrothers Double Shot 1 Pedals
Choose to ride flat or clipped in with these innovative hybrid pedals.Hybrid pedal half flat / half clip-in Molded pins and ribs for grip Diamond plate pads for traction 2-sided entry / superior mud shedding Premium bearings & double seal system
| Cleat Interface | Crankbrothers Brass |
| Color | Black, Blue, Red |
| Pedal Type | Single Side Clipless with Platform |
| Weight | 331 |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Body Material | Composite |
| Spindle Material | Chromoly |
| Defined Color | Black, Blue, Red |
| keyword search | Suggested Order |
Select Style
Select Color
From $22.75
Original: $64.99
-65%Crankbrothers Double Shot 1 Pedalsā
$64.99
$22.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Choose to ride flat or clipped in with these innovative hybrid pedals.Hybrid pedal half flat / half clip-in Molded pins and ribs for grip Diamond plate pads for traction 2-sided entry / superior mud shedding Premium bearings & double seal system
| Cleat Interface | Crankbrothers Brass |
| Color | Black, Blue, Red |
| Pedal Type | Single Side Clipless with Platform |
| Weight | 331 |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Body Material | Composite |
| Spindle Material | Chromoly |
| Defined Color | Black, Blue, Red |
| keyword search | Suggested Order |





















