š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
7iDP Project 23 Carbon Full Face Helmet Black/Raw Carbon
- TECH SPECS
| Misc | Black/Raw Carbon |
| Primary Color | Black |
| Size | S |
| Helmet sizing in cm | 55 - 56cm |
| Integrated Light | No |
| Visor | Yes |
| Impact Protection System | S.E.R.T. |
| Certification | CPSC EN1078 ASTM F1952-15 DH |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

7iDP Project 23 Carbon Full Face Helmet Black/Raw Carbon
7iDP Project 23 Carbon Full Face Helmet Black/Raw Carbon
- TECH SPECS
| Misc | Black/Raw Carbon |
| Primary Color | Black |
| Size | S |
| Helmet sizing in cm | 55 - 56cm |
| Integrated Light | No |
| Visor | Yes |
| Impact Protection System | S.E.R.T. |
| Certification | CPSC EN1078 ASTM F1952-15 DH |
Select Size
Select Helmet Sizing In Cm
From $134.75
Original: $384.99
-65%7iDP Project 23 Carbon Full Face Helmet Black/Raw Carbonā
$384.99
$134.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Misc | Black/Raw Carbon |
| Primary Color | Black |
| Size | S |
| Helmet sizing in cm | 55 - 56cm |
| Integrated Light | No |
| Visor | Yes |
| Impact Protection System | S.E.R.T. |
| Certification | CPSC EN1078 ASTM F1952-15 DH |












